Sade Bir Yalnızlık Ve O Vardı

Günlerden aşktı, geride kalmış onca yılın hasretin bitimi olan bir çırpıda bir nefeste her şeyi silip resetleyen o vardı. Alelade yalnızlıktı payıma düşen o gece ye kadar. Nasır tutmuş bedenim  örselenmiş kalbim ha daha kim bilir kaç böyle aşk sız gece diye inler iken inim inim, hani o fallarda söyledikleri basit ama çok harikulade söz var ya ( beyaz atı prensin gelip seni kurtaracak )
Evet aynen öyle oldu, akşam meltemi esiyordu inceden inceden ben ise bir park taburesinin üzerine oturmuş sigaramı içerken, paltomun düğme iliği aralıklarından zaman zaman meltem rüzgarı değiyordu vücuduma, tatlı talı irkiliyor hafifçe bir titreme sarıyordu beni kısa sürse de gayet mutluluk vericiydi.
Gel git arasında bu ikilemde sigaramdan son nefes daha çekerken omuzumda o eli his etmem ile birlikte çığlık atmamak için kendimi zor hatta çok zor tuttum.
Başımı çevirip arkama baktığımda gözlerimden süzülen yaşlar dudak kıvrımlarımda buluştu, sonra o sihirli parmak ucu ile dokunası göz yaşlarımı dindirdi, çatlamış dudaklarım dudakları ile bütünleşti, nefesim göğüs kafesime dar geliyordu.
Eve varmak için hiç bu kadar acele etmemiştim, koskoca izmir bana dar geliyordu, birazcık şuur kaybı yaşasam sokak ortasında soyunacaktım. Görenler ne der nasıl karşılar hiç umurumda değildi bu aslında, ama onca yılın mabedi bir sokak köşesinde yaşanamazdı.
Yıllanmış şarap misali mi gibi bir tada ermişti tenim ve yüreğim. Gelişi güzel aşk ve fantezileri bunca yıl yasak etmiştim kendime, işte o gece her şeyin mükafatını aldım, ve mutluluk tüm hücrelerime ilişti sesiz sakin ve serin ve en derin.

Bir önceki yazımız olan İzmir Ve Yasak Aşk başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  

Leave a Reply

  • İzmir Kadın Her Daim Güzeldir

    by on 7 Nisan 2017 - 0 Comments

    İzmir kadını her daim güzeldir. Buna en büyük sebep İzmir’in ta kendisidir, tüm dünya genelinde kuşkusuz tüm kadınlar güzeldir. Lakin İzmir kadını bir başkadır. Boyu endamı duruşu yürüyüşü ile kendine özgü tarzı ile genel anlamda hayranlık duyulan kadın olma ünvanını evveliyattan bu yana elde etmiş bayanlardır. Güzellik ve seksilikleri bir kenara dursun, erkek tavlası oynamayı […]