İzmirde Kış Başkadır Çok Özlemişim

Uzun hayli uzun zaman oldu bu güzeller diyarı aşıklar şehri izmir’e gelmeyeli. Gerçekten çok ama çok özlemişim bu özlemin beni bu denli duygusal yapacağı asla aklıma gelmezdi.
Ben aslında sıcak mevsimlerin kadınıyım fakat izmir de ben kışı bir başka seviyorum.
O gece kondu adı ile tabir edilen evlerin bacalarından tüten dumanların burnunun direğine direğine verdiği o keskin koku ah bir de üstüne sinen o koku.
Yakınından geçenler aman bu nasıl bir koku dese de aslında bizim özümüzdür o ağır keskin koku. Fakirliğin kokusu diye adlandırılmış olsa da aslında mutluluğun kokusudur, huzurun kokusudur.
Düşünsenize insan doğuyor bebeklik dönemi, çocuklu dönemi, ergenlik dönemi ve derken olgunluk dönemi, hani o ah bel ağrılarım sırt ağrılarım dişlerim tek tek dökülüyor diye dertlerin derya olduğu dönem.
Geriye bakıldığı zaman ne var ki el ile tutulan mutluluğa huzura dair. Herkese nasip olmayan lakin bazılarımıza yani tıpkı bana olduğu gibi, en önemlisi çocukluk arkadaşlarımızın çok az kısmını dahi olsa olgunluk dönemimize taşıyabilmiş isek inanmalısınız ki bu yegane servetler arasında yerini almaktadır.
Sanırım 5 beş yıl önce gelmiştim ve tren yolculuğu ile gelmiş o zaman.
Sis dolu gecenin ayazında bedenim tir tir titreyerek inmiştim tren den ve karşımda görünce çocukluk arkadaşımı ve en iyi çocukluk arkadaşımı sanki güney sahillerinde temmuz sıcağında kavrulmuş gibi ısınmıştım bir anda.
Onunla geçirdiğim zaman dilimi üzerinde 5 beş yıl geçtiki ben yine bir kış mevsimi bu defa hava alanına indim hava yine tıpkı bir önceki gelişim gibi ser ve çetin soğuktu.
Fakat karşımda gördüğüm arkadaşım bu defa beni adeta ağustos sıcağından bunalıp ve tüm vücut hatlarına güvendiği için son derece açık giyinmiş bir halde karşımda belirince çok ama çok şaşırdım.
Şaşırmış olmamın ana esas sebebi benden belkide görünüm olarak en az 10 on yaş genç bir görünüşe sahip olmasıydı. Nutkumun tutulup dilimin lal kaldığı anı yaşarken bana sımsıkı sarılması ile kendime geldim ve kulağıma fısıldadığı o iki kelime ile sarsıldım.
Biliyorum çok şaşırdığını fakat artık ben izmir escort oldum çocukluk arkadaşım demesi ayaklarımı titretti.
Tabi bu böylece bitmedi daha sizler ile paylaşacağım o kadar çok şey var ki hepsi tek tek sizler ile paylaşacağım.

Bir önceki yazımız olan Sade Bir Yalnızlık Ve O Vardı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  

Leave a Reply

  • İzmir Kadın Her Daim Güzeldir

    by on 7 Nisan 2017 - 0 Comments

    İzmir kadını her daim güzeldir. Buna en büyük sebep İzmir’in ta kendisidir, tüm dünya genelinde kuşkusuz tüm kadınlar güzeldir. Lakin İzmir kadını bir başkadır. Boyu endamı duruşu yürüyüşü ile kendine özgü tarzı ile genel anlamda hayranlık duyulan kadın olma ünvanını evveliyattan bu yana elde etmiş bayanlardır. Güzellik ve seksilikleri bir kenara dursun, erkek tavlası oynamayı […]